Samozwańcza Akademia Teatralna

SAT to projekt zamknięty, przeznaczony dla artystów tworzących we Wrocławiu Laboratorium Teatru Niezależnego. Na każdych zajęciach mamy jednak kilka miejsc dla tych, którzy chcieliby do naszej grupy dołączyć na stałe. Czekamy na zgłoszenia chętnych do 16 września. Zajęcia są darmowe!

Ideą Samozwańczej Akademii Teatralnej jest stworzenie we Wrocławiu miejsca, w którym twórców
teatru niezależnego mogą rozwijać swoje umiejętności i kształtować warsztat. Na program SATu składają się weekendowe sesje zajęć prowadzonych przez "teatralne drużyny”, które od lat kreują najbardziej doświadczone i rozpoznawane teatry niezależne i instytucjonalne w kraju. „Drużyny” te składają z przedstawicieli różnych profesji – nie tylko aktorów i reżyserów, ale także muzyków, scenografów czy dramatopisarzy. Warsztaty są okazją do spotkania i wymiany pomysłów dla ludzi tworzących wrocławskie środowisko teatru niezależnego. Zajęcia z doświadczonymi artystami pozwalają poznać różne oblicza teatru, a także zarazić się pasją tworzenia i odnaleźć swoje powodu, dla których to właśnie teatr staje się najważniejszą ze sztuk.

 


ODBYŁY SIĘ WARSZTATY:

22-23 czerwca 2013 r.

Prowadzący: Jacek Głomb, Robert Urbański, Przemysław Bluszcz

21-22 września 2013 r.

 Prowadzący: Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki z zespołu SzaZa oraz reżyser i tancerz Leszek Bzdyl

 


 

ZASADY ZGŁOSZEŃ NA WARSZTATY

  1. Do 16 września należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.laboratorium.teatr-nie-taki.pl i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
  2. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
  3. Zajęcia skierowane są do wrocławskiego środowiska twórców teatru niezależnego: aktorów, reżyserów, tancerzy, scenografów, kompozytorów, krytyków, teoretyków, scenarzystów, studentów kierunków artystycznych i humanistycznych itp., działających w grupach artystycznych lub indywidualnie.
  4. Pierwszeństwo w udziale w warsztatach będą mieć osoby współpracujące już z Laboratorium Teatru Niezależnego.
  5. Każda grupa teatralna może zgłosić maksymalnie 2 osoby.
  6. Osoba zgłaszająca się powinna uczestniczyć w całych warsztatach, tzn. 21 i 2 września. Jeśli jest to niemożliwe z ważnych przyczyny, należy podać godziny nieobecności.
  7. Organizator nie zapewnia posiłków, nie zwraca kosztów dojazdu na warsztaty, ani noclegu.
  8. Udział w warsztatach zostanie potwierdzony do 18 września drogą mailową lub telefonicznie.